Wielu rodziców ma opory przed szukaniem oszczędności w przypadku ubranek i bielizny niemowlęcej. Szczególnie osoby młode i niedoświadczone, będące rodzicami po raz pierwszy, chcą w swej nowej roli sprawdzić się jak najlepiej. Nie chcę odmawiać maluchowi niczego, bo przecież najważniejsza jest jego wygoda i zdrowie. Wydają zatem krocie na wyprawkę, niejednokrotnie bardzo przepłacając.

Owszem, jakość ubranek jest niezwykle istotną kwestią, szczególnie jeśli chodzi o bieliznę niemowlęcą. Skóra maluszka jest wrażliwa, dziecko nie porusza się zbyt dużo i nie potrafi samo poprawić sobie ubranka, zatem ważne, by było ono miękkie i dobrze uszyte. Jakość nie musi jednak wcale iść w parze z dużymi wydatkami. Kupując mądrze, możemy podarować dziecku to, co najlepsze, a jednocześnie oszczędzić „trochę grosza”.

Nie przesadzaj z ilością

Często sporą ilość gotówki tracimy przez nieuwagę. Szczególnie w przypadku bielizny niemowlęcej i ubrań. Rodzice kupują ubranka na zapas i chowają do szuflady, gdy jeszcze są za duże. Później gdy maluszek dorasta, kupują następne, zapominając, że śpiochy 62 czekają już na dnie szafki na swoją kolej. Dostajemy też oczywiście ciuszki od krewnych i przyjaciół, gromadząc dużą ilość podobnych ubranek w zbliżonych rozmiarach, które nie są nam już potrzebne. By tego uniknąć, warto kupować rozsądnie i trzymać ubranka posegregowane w szafkach. Osobno śpiochy 56, osobno śpiochy 62, półśpioszki, kaftaniki – wszystko w oddzielnych szufladkach lub przynajmniej na oddzielnych stosikach na półce. Porządek i zorganizowanie mogą przyczynić się do oszczędzenia konkretnych sum.

Dobrze przemyślmy ilość ubranek, które będą niezbędne. Na początek wystarczą mniej więcej 4 pary śpioszków w jednym, aktualnie używanym rozmiarze i dwie pary półspiochów. Jeden cieplejszy kaftanik i jeden lekki. Dwie bluzeczki, ciepły kombinezon, czapeczka wiązana pod szyjką. Przyda się też pajac niemowlęcy doskonały zamiast śpioszków na chłodniejsze noce.

pajac niemowlęcy

modny pajac niemowlęcy dla chłopca

Jakość nie zawsze idzie w parze z ceną

Często wydaje nam się, że jeśli zapłacimy więcej – otrzymamy towar wyższej jakości. Rzeczywiście, ubrania markowe często są lepsze od „zwykłych”, jednak nie jest tak w każdym przypadku. Warto zwracać uwagę na kraj, w którym szyta jest odzież. W ostatnich latach obserwujemy zalew rynku odzieżą coraz gorszej jakości, pochodzącą z Chin. Oferują ją również niektóre znane marki odzieżowe, szczególnie w popularnych sklepach sieciowych. W przypadku bielizny niemowlęcej niska jakość tego rodzaju produktów może okazać się szczególnie zgubna. Ładne kolorowe ubranka z rynków azjatyckich bywają sztucznie barwione substancjami, które mogą być toksyczne. Mogą też mieć na sobie środki chemiczne stosowane na przykład podczas transportu.

Warto wybierać dobrych producentów, którzy ubranka dla niemowląt szyją w Europie. Szczególnie polecamy marki polskie. Ubranka dostępne w naszym sklepie szyte są w kraju i są bezpieczne, wytrzymałe oraz komfortowe. Naszym klientom polecamy między innymi ubranka Kiki oraz Nini.

Drogie markowe ubranka nie zawsze są dobre. Wybierając nieuważnie, możesz więc przepłacić. Tymczasem dobre ubranka wcale nie muszą być drogie, nawet te markowe! Jeśli dobrze się rozejrzysz, znajdziesz porządną bieliznę niemowlęcą w dobrych cenach. Szczególnie korzystne oferty dostępne są w Internecie. W sklepie Escallante proponujemy markową bieliznę niemowlęcą w atrakcyjnych cenach. Oprócz tego prowadzimy Outlet, w którym dostępne są końcówki kolekcji, za które zapłacisz jeszcze mniej. Ubranka w naszym outlecie są nieuszkodzone i pierwszej jakości. Zachęcamy do regularnego odwiedzania tej kategorii – przy odrobinie szczęścia można zakupić modne i dobre ubranka za naprawdę małe pieniądze.