Ubranka dla niemowląt – Pierwsze zakupy.

 

Każdy rodzic spodziewający się dziecka chce jak najlepiej przygotować się do narodzin potomstwa, dlatego pierwsze zakupy robi na długo przed terminem porodu. Niestety nie każdy rodzic wie, co powinien kupić, a co odłożyć na później, przez co zdarza się, że kupione ubranka nigdy nie zostaną wykorzystane. W takim razie, co i w jakiej ilości powinno zostać kupione?

 

Pierwszą rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę, to pora roku w jakiej będzie dane przyjść dziecku na świat. Oczywistym jest, że małe dzieci bardzo szybko rosną, dlatego nie powinniśmy zaopatrywać się w grube kurteczki i rajstopki dla dziecka, które urodzi się w gorące lato, ponieważ zanim nadejdzie zima dziecko po prostu z nich wyrośnie.

 

Kolejną rzeczą, a nawet najważniejszą jest to, żeby wybierając ubranka niemowlęce zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Najlepszym wyborem będą ubranka wykonane z bawełny organicznejUbranka dla niemowląt wykonane z bawełny organicznej są delikatniejsze, bardziej komfortowe i zdrowsze dla skóry malucha.

 

Jak zostało wyżej napomniane, niemowlęta bardzo szybko rosną, dlatego nie powinniśmy również kupować ubranek w nadmiernych ilościach. Lepiej zakupić kilka obowiązkowych pozycji na liście ubranek dla malucha i wraz z jego wzrostem zastępować je większymi i lepiej odpowiadającym naszym preferencjom, dzięki czemu żadne ubranko nie będzie musiało leżeć w szafie nieużywane.

 

 BODY NIEMOWLĘCE

 

Pierwszą pozycją na naszej liście zakupów powinny być body, które są idealne zarówno na zimę jak i na lato. Rozmiar bez większych problemów można dobrać na podstawie USG, chociaż długość ciała noworodka zazwyczaj nie przekracza 60cm, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kupienie około pięciu sztuk body w rozmiarze 56 i co najmniej dwie w rozmiarze większym, czyli 62.

 

     Warto również zwrócić na rodzaje zapięć.:

-     Klasyczne, które wkłada się przez główkę i zapina na dwie napy na ramieniu

-     Na kopertę, które zakłada się od rączek i zapina po całej długości ubranka. 

Warto na początku zaopatrzyć się w oba rodzaje body, by później wybierać wygodniejsze dla nas w zapinaniu.

 

KAFTANIKI

     

Kaftaniki niemowlęce, to bluzeczki z długim rękawem zapinane najczęściej z przodu na napy. Założenie ich jest wyjątkowo proste, co jest niebywałą zaletą da młodych rodziców bez doświadczenia. Kaftaniki to doskonały wybór na chłodniejsze dni lub nawet eleganckie wyjścia, dzięki modelom z dostępną stójką pod szyją. Ilość zależy od indywidualnych potrzeb, jednakże na początku zaleca się zakupić przynajmniej dwie sztuki.

 

PAJACE  

 

Jest to kolejna niezbędna pozycja na liście. Dzięki dostępności modeli z krótkim i długim rękawem, przydają się zarówno w ciepłe jak i chłodniejsze dni, a dzięki wszytym stópkom, nie trzeba zakładać do nich skarpetek. Optymalna ilość pajacyków, które powinniśmy zakupić przed narodzinami dziecka, wynosi nie więcej niż 6 sztuk.

 

ŚPIOCHY I PÓŁŚPIOCHY

Śpiochy można by bez problemu pomylić z pajacykami, jednakże w przeciwieństwie do pajaców – śpiochy nie mają rękawów. Jest wiele zestawień, w których ubranko to wygląda znakomicie, jednakże najlepiej prezentuje się wraz z kaftanikami, które wynagradzają brak rękawków. Śpiochy powinniśmy zakupić w ilości przynajmniej 4 sztuk.

 

Półśpiochy strukturą przypominają spodenki z wszytymi skarpetkami. Dzięki temu tak samo jak w przypadku pajaców, nie trzeba zakładać do nich skarpetek. Półśpiochy są idealnym zestawieniem wraz z body. Dzięki takiemu zestawieniu ani nóżki ani brzuszek dziecka nie są odsłonięte. Zaleca się kupić od 2 do 3 par półśpiochów.

 

 

Oprócz wyżej wymienionych produktów, warto ubezpieczyć się w najważniejsze dla każdego dziecka skarpetki w ilości nawet do 5 sztuk oraz bawełniane koszulki. W zimniejszą porę roku należy również pamiętać o ciepłej czapeczce (najlepiej bez wiązań, które będą upijać dziecko), szaliczku, ciepłej bluzie i sweterku, aby nasz maluch nie marzł w zimowe przymrozki.

Pierwsze zakupy są niesamowicie ważne dla każdego rodzica, dlatego warto upewnić się, czy wszystko mamy jeszcze przed urodzeniem dziecka, by później nie musieć dokupywać zapomnianych ubranek niemowlęcych, które mogą okazać się niesamowicie ważne w pierwszych tygodniach życia noworodka.