Być może właśnie oczekujesz narodzin pierwszego dziecka i chcesz przygotować się na ten moment jak najlepiej. Radzimy zawczasu pomyśleć o wyprawce, by później mieć więcej czasu na wypełnianie obowiązków innych niż robienie zakupów. W pierwszym roku życia dziecka z pewnością nie będzie ich mało.

Ubranka dla niemowlaka w rożnych rozmiarach śmiało możesz kupić z wyprzedzeniem. Jakich elementów garderoby z całą pewnością nie powinno zabraknąć w wyprawce i które warto zawsze mieć „pod ręką”?

Pierwszy nieodzowny element garderoby każdego malucha to oczywiście śpiochy. Na początek wystarczą około 4 pary. Standardowo dla noworodków kupuje się śpiochy w 2 małych rozmiarach: 56 oraz śpiochy 62. Warto wiedzieć, że do spania równie dobrze nadaje się pajac niemowlęcy. To ubranko, które jest ciepłe i wygodne, Zapewnia maluchowi spokojny wypoczynek bez odkrywania plecków. Pajac niemowlęcy to ubranie z długim rękawkiem, w przeciwieństwie do śpioszków. Jest na tyle ciepły, że doskonale nadaje się na zimę i jesień. Dzięki pajacykom możemy zakładać maluchom mniej warstw odzieży. Pajac niemowlęcy, podobnie jak śpioszki, osłania stópki.

pajac niemowlęcy

W pierwszym roku życia ważne jest szczelne osłanianie ciałka dziecka podczas snu i leżenia w łóżeczku. Zamiast koszulek, w wielu przypadkach lepiej sprawdzają się body niemowlęce. To drugi po śpiochach rodzaj bielizny, którego nie może zabraknąć w dziecięcej szufladzie. Body niemowlęce kupujemy w ilości kilku sztuk, na początek wystarczą około 4 pary. Mozemy zakupić body z krótkim i z długim rękawkiem. Dzięki temu, że body zapinane jest od dołu, unikamy odsłania plecków, jak przy zwykłych koszulkach. Na body niemowlęce zakładamy dziecku śpioszki lub półśpioszki. Połśpiochy są rewelacyjnym elementem garderoby, bardzo wygodnym i łatwym w zakładaniu. Doskonale nadają się między innymi na cieplejsze dni. Wspaniały uniwersalny zestaw w pierwszym roku życia dziecka to body niemowlęce, półśpiochy i kaftanik:

komplecik szary

Podczas pierwszego roku życia dziecka szczególnie ważna jest ochrona główki przed chłodem. Wyprawka powinna zawierać czapeczki wiązane pod szyjką, przynajmniej dwie: cienką i grubszą. Ważne jest dobre dopasowanie rozmiaru czapeczki, tak by nie uciskała główki ani nie zasłaniała oczek. Na nóżki dziecka zakładamy miękkie buciki lub ciepłe skarpetki. Pogrzeby będzie również ciepły kombinezon.

buciki

czapeczka

Pierwszy rok życia twojego dziecka to piękne chwile, których z pewnością nigdy nie zapomnisz. To jednak również chwile ogromnej troski i czas, w którym trzeba się odpowiedzialnością, zapobiegliwością oraz przewidywalnością. Jeśli zamierzasz zaplanować wyprawkę dla niemowlaka z wyprzedzeniem lub chcesz uzupełnić garderobę swojego malucha, zapraszamy do odwiedzenia kategorii bielizna niemowlęca w sklepie Escallante. Znajdziesz w niej wszystkie niezbędne ubranka w dobrych cenach.