Dla niemowlaków na podróżowanie w ciepłe letnie dni sprawdzą się bawełniane półśpiochy w komplecie z cienkim kaftanikiem:

kaftanik niemowlęcy

kaftanik niemowlęcy

półśpiochy

Półśpiochy

  

Dobrą alternatywą jest też wygodne body do wyboru z krótkim lub z długim rękawkiem. Ważne, by wybierać półśpiochy i body o elastycznych szwach i bezniklowych napach, które zagwarantują najwyższy komfort naszym pociechom.
body niemowlęce

body dla dziewczynki

body dla chłopca
Jeśli decydujemy się na tradycyjne śpiochy niemowlęce, koniecznie zwróćmy uwagę, czy są wykonane w 100% z bawełny, która będzie przewiewna i delikatna.

 
śpiochy 62

śpiochy

śpiochy niemowlęce

 
Dla nieco starszych dzieci można stworzyć funkcjonalne komplety: bawełniany T-shirt lub bluzeczka w parze z krótkimi spodenkami, a na chłodniejsze dni – do kompletu dobrać długie, ale cienkie legginsy lub spodnie dresowe. Dziewczęce stylizacje warto uzupełnić o kapelusik, a chłopięce – o czapkę z daszkiem.

 
t-shirt

T-shirt dziewczęcy z którkim rękawkiem

 

spodnie dziewczęce

Spodnie dziewczęce

 
Ważnym elementem, zwłaszcza dla dzieci chodzących, będą oczywiście odpowiednie buty. Wygodne, mogą być częściowo odkryte. Ważne, żeby były nieco rozchodzone, a przynajmniej wcześniej „przetestowane” na dłuższym dystansie.

Tak przygotowane maluchy mogą ruszać w drogę, by razem z rodzicami odkrywać świat. Pierwsze wspólne wycieczki to bardzo ważne chwile i dla dziecka i dla ciebie. Zapewne na długo zapadną wam w pamięć i razem będziecie wspominać je przez wiele lat.