Jeśli chodzi o szpitalną wyprawkę dla noworodka, więcej znaczy lepiej. Niemowlęce ciuszki nie ważą wiele i cała garderoba nie zajmie dużo miejsca. Lepiej więc zabrać więcej rzeczy na zapas. Po porodzie będziesz potrzebowała odpoczynku, nie ma tu więc mowy o praniu ubranek. Lepiej też nie zaprzątać sobie głowy wysyłaniem męża czy siostry po zakupy. Jeżeli jeszcze nie opiekowałaś się niemowlęciem, możesz mieć trudności z oceną, jak szybko ubranka będzie trzeba wymieniać oraz jakie będą najbardziej praktyczne. Już pędzimy z pomocą!

Wyprawka dla noworodka – najważniejsza jest wygoda

W szpitalu i w pierwszych tygodniach spędzonych w domowym zaciszu, najważniejszy będzie Wasz spokój i komfort. Ubranka dla noworodka powinny być jak najłatwiejsze w zakładaniu, by nie dostarczały ci niepotrzebnych dodatkowych stresów. Wybierz body niemowlęce kopertowe i śpioszki zapinane na całej długości. Takie ubranka można zakładać dziecku w pozycji leżącej. Dla świeżo upieczonych rodziców to nie lada ułatwienie. Jeśli chodzi o body niemowlęce, pakuj przynajmniej dwie sztuki w rozmiarze 56 i dwie w rozmiarze 62 – na wypadek, gdyby maluszek urodził się większy.

body niemowlęce

Body kopertowe dla chłopca

Podobnie w przypadku śpiochów, które są niezbędnym elementem każdej wyprawki. Spakuj śpiochy w rozmiarze 56 i śpiochy 62 – po mniej więcej trzy pary. Większych ubranek możesz kupić bez obaw sporo, z pewnością prędzej czy później okażą się przydatne,. Nawet jeśli śpiochy 62 w szpitalu będą jeszcze za duże, niedługo później okażą się w sam raz.

śpiochy 62

Śpiochy 62 dla dziewczynki

Co dalej? Oczywiście bawełniane bluzeczki. Wybierz takie z rozpinanym dekoltem (najlepiej, jeśli zatrzaski będą znajdować się na ramieniu). Możesz również zapakować jedną parę półspiochów, które dobrze podtrzymują pieluszkę i nadają się do body, jak i do koszulek. Pamiętaj o rozpinanym kaftaniku – do szpitala spokojnie wystarczy jeden. Zapakuj też kombinezon na wyjście ze szpitala oraz ciepły kocyk, którym owiniesz dziecko.

Nie można zapomnieć o nóżkach, rączkach i główce maluszka, które w pierwszych tygodniach życia wymagają szczególnej troski i marzną zaskakująco szybko, kiedy dziecko leży w stałej pozycji. Zapakuj pięć par skarpetek, czapeczkę (najlepiej wiązaną) oraz bawełniane rękawiczki bądź dodatkową parę skarpetek na rączki.

Taka wyprawka dla noworodka na pewno wystarczy Wam na pierwsze wspólne dni i nie zajmie wiele miejsca w szpitalnej torbie. Jeśli właśnie zabierasz się do jej przygotowania, zapraszamy do kategorii bielizna niemowlęca, w której znaleźć można wszystkie ubranka dla noworodka w jednym miejscu.