Półśpiochy

Jest 6 produktów.
Pokaż 1 - 6 z 6 elementy

W poniższej kategorii oferujemy mięciutkie półśpiochy dla chłopców, szyte z najlepszych dzianin. Łatwe w zakładaniu, zapewniające niemowlęciu wygodę podczas leżenia w łóżeczku. Półśpiochy osłonią nóżki i stopy malucha. Można zakładać je na body niemowlęce, by zabezpieczyć przed odsłonięciem brzuszka lub plecków.

Półśpiochy i ich zalety

Być może zastanawiasz się, dlaczego właściwie w wyprawce dla noworodka powinny znajdować się półśpiochy – i jakie mają zalety w stosunku do innych ubranek. Śpiochy i pajacyki, są bardzo wygodne, pozwalają osłonić całe ciałko niemowlęcia i zabezpieczyć przed odkrywaniem plecków. Wiele mam docenia jednak również półśpiochy i nie wyobraża sobie bez nich garderoby niemowlęcia. Są one doskonałą alternatywą dla spodenek, a także dla rajstopek i getrów – najlepszym ubrankiem, jakie możemy wybrać spośród dolnych części garderoby dla malucha. Oto dlaczego:

  • półspiochy zakrywają stópki, nie trzeba już dodatkowo zakładać skarpetek ani bamboszy;

  • są łatwe w zakładaniu i można je bardzo szybko zdjąć, by zmienić pieluszkę;

  • nie trzeba rozpinać i zapinać szelek;

  • dobrze dobrane, odpowiedniej jakości półśpiochy nie będą ani spadać, ani uciskać;

  • cienkie półśpiochy rewelacyjnie sprawdzają się w ciepłe letnie dni.

Na co zwracać uwagę, wybierając półśpiochy?

Jeśli już próbowaliście zakładać półśpioszki swojemu dziecku i nie spełniły one waszych oczekiwań, prawdopodobnie wybraliście nieodpowiednie ubranko. Przede wszystkim półspiochy powinny być bezuciskowe. Przed założeniem ich niemowlęciu powinniśmy bezwzględnie upewnić się, że nie mają one gumki lub gumka jest bardzo delikatna. Ubranko nie może uciskać brzuszka dziecka. Niestety nie wszyscy projektanci odzieży dla niemowląt o tym pamiętają. Czasem zdarza się też, że rodzice nieumiejetniee dobierają rozmiar ubranka, zwracając uwagę przede wszystkim na długość nogawek, a nie na szerokość w pasie. Nie każdy dziecięcy brzuszek jest taki sam!

Nie należy też jednak przesadzać w drugą stronę. Za duże półśpiochy będą po prostu opadać, szczególnie jeśli maluszek jest już starszy i nie leży cały czas w łóżeczku. Koszulka lub kaftanik włożone pod zbyt szerokie półśpioszki będą wychodzić na wierzch przy każdym ruchu. Dobrze uszyte i właściwie dobrane półspioszki nie spadają ani też nie uciskają brzuszka dziecka. Jeśli ubranko jest odpowiednio elastyczne, pozostanie na swoim miejscu i będzie wygodne dla twojego maleństwa.

Jak zakładać półspiochy?

Aby półspioszki były wygodne, muszą być też odpowiednio założone. Powinniśmy zestawić je z odpowiednimi elementami garderoby. Pod pólśpiochy najlepiej nadają się body niemowlęce. Zestaw półśpioszki plus body to doskonałe i komfortowe rozwiązanie, jedno z lepszych, na jakie możemy się zdecydować, ubierając malucha. Body dobrze podtrzyma pieluszkę i ustabilizuje ją, a także sprawi, że plecki będą zawsze zasłonięte. Na wierzch szybko i łatwo założymy półśpiochy. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy nie przepadają za zapinaniem nap i zatrzasków.

Na body załóżmy kaftanik lub bluzeczkę – i gotowe! Trzeba jedynie uważać przy wkładaniu górnych części garderoby pod spód półspioszków. Fałdy ubranka nie powinny być mocno zawinięte, by nie uciskały skóry i brzuszka dziecka. Jeśli pod półśpiochy wkładasz bluzeczkę i chcesz, by nie odkrywała ona brzuszka, musisz wybrać taką, która będzie odpowiednio długa. Często przyczyną, dla której bluzeczka co chwila wydostaje się spod półśpioszków, jest fakt, iż jest ona po prostu zbyt kusa.

Półśpiochy to bardzo wygodny element niemowlęcej garderoby. W ofercie naszego sklepu dostępne są wygodne modele projektowane z myślą o komforcie dziecka i nieuciskające brzuszka. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem.

Filtruj

rozmiar