Kupując ubranka niemowlęce, powinniśmy zwracać uwagę na kilka ważnych kwestii. O komforcie malucha zadecyduje nie tylko rozmiar i rodzaj wybranej bielizny. Jakie ciuszki wybierać i co warto uwzględnić podczas zakupów?

Pierwsze pytanie, jakie zadają sobie świeżo upieczeni rodzice, brzmi, jakie ubranka niemowlęce kupić na początek – w jakim rozmiarze oraz ile sztuk. Odpowiedź nie jest wcale tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Wybierając bieliznę niemowlęcą na pierwsze tygodnie życia noworodka, trzeba pamiętać, że przebieranie i przewijanie powinno być możliwie jak najłatwiejsze. Jeśli jest to nasze pierwsze dziecko, nie będziemy mieć jeszcze wystarczającej wprawy i przebieranie tym bardziej powinno odbywać się w pozycji leżącej. Ważne, żeby przebiegało ono możliwie szybko, aby maluszek nie marzł i nie przeżywał niepotrzebnego stresu.

Do ubierania w pozycji leżącej najlepiej nadają się ubranka rozpinane na całej długości, na przykład body niemowlęce kopertowe. Rozpinane ubranka umożliwiają łatwiejsze przewijanie dziecka. Dobrze sprawdzają się również pajace niemowlęce czy rampersy.

body niemowlęce

body chłopięce łatwe w zakładaniu – idealne w pierwszych miesiącach życia dziecka

pajac niemowlęcy

pajac niemowlęcy dla dziewczynki zapinany na całej długości

Pamiętajmy, że w początkowym okresie życia noworodka pępek nie jest jeszcze zagojony. Należy uważać na jego okolice podczas ubierania maluszka. Dobrze sprawdzają się w tym wypadku rozpinane kaftaniki. Kaftanik niemowlęcy nie przylega ciasno do brzuszka i daje dziecku dużo swobody.

kaftanik niemowlęcy

kaftanik niemowlęcy dla dziewczynki zapinany z przodu na beznilklowe napy. Bawełna organiczna wysokiej jakości


Delikatność to podstawa


Nawet jeśli nasz maluszek nie ma skłonności do alergii, bardzo ważne jest, by ubranka, które będziemy mu zakładać, były uszyte z jak najdelikatniejszych i możliwie najbardziej naturalnych materiałów. Doskonałym wyborem będzie bawełna organiczna, która posiada właściwości antyalergiczne i jest idealna dla skóry noworodka. Zwróć również uwagę na zapięcia w ubrankach, czyli napy, zatrzaski itp. Jeśli dziecko ma skłonność do alergii, nie powinny one zawierać niklu, który może silnie uczulać. W sklepie Escallante oferujemy ubranka z zapięciami bezniklowymi, w tym również bieliznę niemowlęcą z delikatnej bawełny organicznej.

By wysokiej jakości ubrano z delikatnej tkaniny zachowało swoje właściwości, musimy oczywiście prać je w odpowiedni sposób – z użyciem łagodnych proszków do prania lub płatków mydlanych. Należy przy tym zwrócić uwagę na odpowiednią ilość płukań – powinno być ich więcej niż w przypadku zwykłego prania. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule: Jak prać ubranka dla niemowląt.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Często na komfort dziecka wpływ mają drobne szczegóły i to one mogą sprawić, że maluszek będzie spał spokojniej. Przy wyborze ubranek niemowlęcych zwróćmy uwagę na sposób ich wykonania. Czy nie posiadają twardych, grubych szwów? Czy szwy nie są nierówne i czy nie skręcają się? Czasem mały drobiazg może bardzo dokuczać dziecku podczas długich godzin spędzonych w łóżeczku. Podobnie rzecz ma się w przypadku wewnętrznych metek czy twardych aplikacji i naszywek na ubrankach. Są one zbędne i mogą niepotrzebnie podrażniać delikatną skórę dziecka.

Jeśli chodzi o ubranka niemowlęce, najważniejsza jest ich jakość. Należy też dobrać rodzaj ubranek odpowiednio do naszych preferencji, jeśli chodzi o przewijanie, przebieranie maluszka oraz ogólną wygodę użytkowania garderoby. Bieliznę niemowlęcą kupujmy zawsze u sprawdzonych sprzedawców, tak byśmy mieli pewność, że nie zawierają one toksycznych barwników oraz że są bezpieczne dla naszego dziecka.