Jakość ubrań dostępnych w wielu sklepach w ostatnich latach zauważalnie spada. W dużej mierze jest to wynikiem zalewu rynku przez tanią odzież, importowaną głównie Chin. W przypadku odzieży dla niemowląt jakość jest zaś szczególnie ważna. Skóra dziecka jest bardzo delikatna i może zostać łatwo podrażniona przez szorstki, twardy materiał lub sztuczne barwniki. Dodatkowo ubranka dla dzieci musimy często prać. Powinny dobrze znosić kontakt z wodą i proszkiem, nie powinny się rozciągać, farbować ani kurczyć.

Kupując odzież dla niemowląt, oprócz wyglądu ubranek, zwracaj uwagę na jakość materiału, z jakiego są wykonane oraz na to, jak zostały uszyte. Istnieje kilka prostych sposobów na to, by ją ocenić. Na co w szczególności powinno się zwracać uwagę, wybierając ubranka?

Tkanina

Jakość materiału, z którego uszyta jest odzież dla niemowląt, dość łatwo sprawdzić. Przede wszystkim, powinien on być odpowiednio gładki i miękki w dotyku, aby nie podrażniał skóry maluszka i żeby był przyjemny w noszeniu. Nie może być twardy ani sztywny, jednak zdecydowanie powinien mieć odpowiednią grubość. Cieniutkie „szmatki” bardzo szybko rozciągają się i drą. Niestety, na rynku dostępna jest ich cała masa. By nie dać się nabrać, sprawdź gęstość tkania materiału. Skieruj ubranko w stronę światła i zobacz, w jakim stopniu materiał prześwituje. Szybko zorientujesz się, jeśli splot nie będzie odpowiednio gęsty. Wybieraj tylko ubranka dla niemowląt z tkanin o gęstym splocie, który sprawia, że materiał jest mięsisty oraz bardziej wytrzymały. Sprawdzaj też, czy tkanina ma ładny połysk, czy zbyt mocno się nie gniecie oraz czy na jej powierzchni nie ma widocznych skaz, odstających włókien czy nieestetycznych zmechaceń. Wybieraj odzież dla niemowląt z naturalnych materiałów, bez syntetycznych dodatków. Takie ubranka będą przepuszczały powietrze oraz nie będą powodowały uczuleń.

Szwy

Druga bardzo istotna sprawa to szwy w odzieży dla niemowląt. Kupując ubranka, zawsze sprawdzaj również ich wewnętrzną stronę, by przekonać się, czy w środku, na łączeniach, nie ma drapiących elementów. Upewnij się, czy nie znajdziesz tam wiszących nitek, źle wszytych metek itp. Negatywnie świadczą one o jakości wykonania ubranka oraz może powodować dyskomfort podczas jego noszenia. Trzymając ubranko w rękach, lekko rozciągnij materiał po obu stronach wybranego szwu. Sprawdź, czy jest odpowiednio mocny i czy nie rozchodzi się. Zwracaj też uwagę na to, czy szwy są równe i czy się nie skręcają.

Aplikacje i nadruki

Ozdobne nadruki i naszywki na ubrankach dla niemowląt są oczywiście sympatyczne i cieszą oczy – głównie dorosłych. Dziecko i tak nie zdaje sobie sprawy ze swojego wyglądu, a przecież to na jego zadowoleniu najbardziej nam zależy. Na piękny wygląd przyjdzie jeszcze czas! Kolorowe ubranka z ozdobnikami to oczywiście nic złego i możemy wybierać te, które podobają się nam najbardziej. Zawsze zwracajmy jednak uwagę na to, czy naszywki, aplikacje i grubsze nadruki nie są zbyt sztywne i czy ubranko jest przyjemne w dotyku, głównie po wewnętrznej stronie. Pamiętajmy też, że im mniej sztucznych barwników w ubrankach dla niemowląt, tym lepiej. Odzież dla malucha powinna być przede wszystkim delikatna i jak najbardziej naturalna.

Zatrzaski i napy

Ubranka zapinane na zatrzaski są bardzo wygodne. Zapięcia ułatwiają zakładanie śpioszków, body czy pajacy. Zawsze warto jednak sprawdzić, czy są dobrze wykonane. Czy znajdują się w jednej linii i są równo rozmieszczone? Czy wszystkie dają się zapiąć i trzymają z jednakową siłą? Czy żaden zatrzask nie będzie się rozpinał? Takie detale mówią nam bardzo dużo o jakości wykonania danego ubranka. Mogą mieć również znaczący wpływ na jego użytkowanie.

Kupując ubranka w sklepach sieciowych czy na bazarkach, możemy spotkać się z niemiłymi niespodziankami. Chińskie ubranka bardzo często rozczarowują już po pierwszym praniu. Nie znaczy to oczywiście, że jest tak zawsze i że powinniśmy całkowicie wykluczyć importowaną odzież. Podczas dokonywania zakupu, dokładnie oceniajmy jednak jej jakość.

Dokonując zakupu przez Internet, nie masz możliwości oceny jakości ubranek, dlatego wybieraj wyłącznie dobre i zaufane sklepy. Z radością informujemy, że odzież dla niemowląt dostępna w Escallante szyta jest w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia kategorii bielizna niemowlęca, w której dostępne są wyłącznie najwyższej jakości ubranka z dobrych, wytrzymałych materiałów.